Peter Griffin

Peter je katolík. Neinteligentní obézní,hrubý a nekultivovaný. Jeho zábavou je sledování televize. Rád prdí, když je Meg v místnosti, je fanoušek Kiss a také byl na KissStock. Dříve pracoval v továrně na hračky a poté v pivovaru. Má rád píseň Surfin Bird Trashmen, po získání záznamu z roku 1950 ji Peter hrál každý den non-stop až mu desku s písní vzal Brian a Stewie a zničili ji. V díle "Petarded" se ukáže, že je Peter retardovaný a všichni z okolí si z něho dělaljí srandu. Jeho duševní nedostatky vedly k různým nehodám a úmrtím např.smrt jeho otce Francise Griffina. Má krátké soustředění. Jeho biologický otec je Mickey McFinnigan. Nejlepší přátelé Glenn Quagmire, Joe Swanson a Cleveland Brown. Petera nenávidí Loisin otec, který si pro svoji dceru přál někoho lepšího a bohatšího.
 
Peter Griffin picture : Family Guy Image
 

Lois Griffinová

 Narodila se do bohaté rodiny Pewterschmidtových. Je jí 40 let. Je protestantka. V epizodě "Breaking Out Is Hart to Do" si Lois prošla kleptománií. V první sérii v epizodě "The Son Also Draws" byla závislá na automatech. V dalších epizodách bylo vidět že Lois měla co dočinění s drogami nejvíce jasné je v to v epizodě "Deep Throats". Když byla těhotná kouřila marihuanu. Lois také měla mimomanželský poměr s Billem Clintonem. V epizodě "A Very Special Family Guy Freakin' Chrismas" se nervově zhroutila, když došli ubrousky na utírání a pak ničila co jí přišlo do cesty. Její bratr je zavřený v psychiatrické léčebně. Lois ráda hraje na klavír a jednou by chtěla hrát na koncertě. Kromě její vystřednosti a talentů má Lois silnou sexuální stránku, která se dá přikádat lehké nymfománii. Příklad najdete v tom že si hraje na dominu, školačku, která chce výprask, při sexu vykřikuje, aby ji Peter plácal přes zadek.
 
 
Lois Griffin picture : Family Guy Image
 

Chris Griffin

Chris chodí na střední školu Jamese Woodse. Je mu 13 let. Po svém otci Peterovi zdědil obezitu i nízkou inteligenci. Umí malovat. Jednou si jeho obraz, který namaloval tátovi Peterovi vybral slavný obchodník s uměním Antonio Monatti. Největší nepřítel je zlá opice v šatníku. Zná detailně filmové i televizní herce. Někdy překvapuje i svoje rodiče, když jim dělá podrobnou přednášku o marihuaně. V "Emission Impossible" se ukázalo že se Chris narodil díky vadnému kondomu a pak Peter a Lois podali žalobu na společnost a díky tomu si koupili dům ve, kterém dodnes žijí. V epizodě "Peter's Draughter" se Lois přiznala že v těhotenství kouřila a pila alkohol, aby potratila Chrise. To může být další vysvětlení proč je Chris tak hloupý. Přesto ho má rodina raději než Meg. Má mírnou a přátelsou povahu, ale je často hrubý k ostatním. S Meg má rivalitní vztah. Ve 3.sérii v epizodě "Whe You Wish Upon a Weitstein", Chris téměř konvertoval k judaismu, protože mu Peter řekl že Židé jsou chytřejší a úspěšnější.. Rád se každý týden koukal se svým tátou na seriál Gumble 2 Gumble. Když seriál zrušili, Peter zavolal do charitativní organizace Grant-a-Dream a prohlásil Chrise za smrtelně nemocného(tumor-syfilis-itis-osis). Ve škole je nejhloupějším žákem.
 
Chris Griffin picture : Family Guy Image
 
 

Meg Griffinová

Chodí na střední školu Jamese Woodse.Téměř nikdo ji nemá rád. Je to teenagerka a podle všeho ne moc pěkná, nemá rada svoji postavu a je nespokojená se svojí váhou. Je jí 17 let. Většina lidí ji považuje za neatraktivní s vyjímkami Glenna Quagmira, Neila a starosty Adama Westa. Její vzhled je často používán pro vtip, protože mnoho postav reaguje na její vzhled jako by byla strašně ošklivá. V epizodě Don't Make Me Over" když se na ní podívali dva kluci, začali křičet hrůzou polili se benzínem, zapálili a skočili z okna. Když má džíny Stewie o ní říká že vypadá jako mrož co uvízl v rybářské síti. Meg se narodila s ocasem, který ji hned po narození amputovali. Meg se také svěřila, že má neuvěřitelně veliké bradavky. Snaží se zoufale zapadnou do nějaké party, ale obvykle je odmítnuta .Meg byla nevědomky součástí sebevražedného kultu nebo lesbické alliance. Je velmi chytrá a zkouší se dostat na vysokou školu Brown.  
Megan Griffin picture : Family Guy Image
 
 
 

Stewie Griffin

Stewie je inteligentní 1.roční kluk, který i přes svůj věk dokáže sestrojit stroj času nebo transportér. Rád říká vtipy na celebrity, politiky a okolí.  Stewie podléhá stejným zájmům jako jeho dětští vrstevníci. Má rád dětský pořad Teletubbies, který ho uvede do tranzu. Uvěřil že Peter zmizel ve hře Peek-a-Boo, mluví se svým plyšovým medvídkem Rupertem a nemá tušení jak používat toaletu. Stewie je mistr ve fyzice a strojírenství. V  epizodách se Stewie dopouští závažných trestných činů, včetně loupeže, padělání, půjček a zabití mnoha vedlejších postav. Stewie je od začátku seriálu posedlý zabitím své matky Lois a několikrát se na toto téma vyjádřil, například když se stane rodina součástí televizního pořadu a v rozhovoru Stewie řekne: "Není to tak že by sem ji chtěl zabít...je to jen že nechci, aby byla naživu...nic víc". Jeho pokusy Lois zabít jsou vždy na konci neúspěšné, protože se mu něco nebo někdo připlete do cesty. Stewie nakonec realizuje své sny v dvoj epizodě v šesté sérii "Stewie Kills Lois a "Lois Kills Stewie", nakonec se, ale ukáže že to byla je počítačová simulace. 
Stewie Griffin picture : Family Guy Image
 
 
 

Brian Griffin

 
Brian je velmi inteligentní pes. Umí chodit po dvou nohách a mluví. Ale také ukazuje typické chování psa, jí odpadky nebo si olizuje přirození. Je mu 7 let. Jeho nejlepší přítel je Peter i přes to že je Brian rozumově vyspělejší. Brian je kultivovaný a tak například navštěvuje operu poslouchá jazz, umí zpívat, mluví plynně francouzky a slušně španělsky.Chodil i na universitu Brown, ale nedokončil poslední semester. Je závislý na cigaretách a martiny, taky má rád marihuanu. Je vášnivý spisovatel, jednou dokonce mu vydali knihu, ale nikdo si ji nekoupil. Vlastní automobil Toyota Prius, kreditní kartu a platí účty. Pracoval jako suplující učitel pro Chrisovu třídu, taxikář, pro policii jako hledač drog, jako prodavač aut, v Los Angeles jako číšník, scénárista a režisér pornografických filmů. V díle "Love Blastually" se Brian přiznal že je ateista(nevěří v Boha). Se Stewiem má vlasní humor, v kterém nechybí spousta urážek. Než našel Peter Briana, tak byl bezdomovec, myl auta na dálnici a působil také v mírových sborech. Má strach ze splachování toalety a vysavačů. Vidí černobíle. Když vidí černocha začne štekat, Brian se za to omlouvá a říká že to má po otci z dřívějších let.
 
 
Brian Griffin picture : Family Guy Image

Glenn Quagmire

 
Glenn je leteckým kapitánem. Je velmi veselý, sexuální maniak. Jeho vztahy na jednu noc (popř. na jeden den) mu nepřinesly žádnou přítelkyni. Glen se zamiloval do manželky svého nejlepšího přítele Petera. .Někdy se vkrádá do domu Griffinových a ukradne fotku Lois. Také se sníží ke kradení z popelnice. Glenovi je jasné že z Lois nemůže žít a tak má ve skříni gumovou pannu na,které má všechny věci co kdy Lois ukradl. Poznávacím znamením Glenna je hláška „Giggity Giggity Goo!“ nebo velký zájem o ženy,který hraničí se sexuálním harašením. Když se opije,zavolá Peterovi uprostřed noci. 
Glenn Quagmire
 

Joe Swanson

Josephovy je 40 let a pracuje jako policista.Bohužel při jedné akci kdy zachranoval na Vánoce dárky před Grinchem spadl ze střechy domu a ochrnul. Nijak mu to v práci nepřekáží a dále pracuje jako policista.Ve Family Guy je od dílu 1x05. Joe i přes své postižení výborně hraje baseball. Doma má plno trofejí. Pomohl Peterovi k vítezství baseballovém utkání. Joe má manželku Bonnie a syna Kevina. Syna Kevina zabili v Iráku. S Peterem jsou dobří kamarádi.
 
 

Cleveland Brown

Je mu 40 let. Vlastní lahůdky. Má (ex)manželku Lorettu a syna Clevelanda. Často si ho můžeme všimnout když chodí se svými přátely do Opilé Škeble. Manželka ho podvedla s Quagmirem.  
 
cleveland_l.jpg
 
 

Carter Pewterschmidt

Carter je 70 letý multimilionář a otec Lois. Se svými přátely rád hraje karty. Carter nemá moc Petera rád, představoval si za svého zetě nějakého milionáře jako je on sám. Jenom jednou se s Peterem spřátelil a to bylo kvůli kartám. Peter uměl výborně blafovat a vyhrál nad Carterovým přítelem, kterého ještě nikdo neporazil. Nakonec jejich přátelství zničil Brian, protože Carter měl fenu a Brian podlehl volání přítrody. Pokud se to dá říci Carter má Lois rád, ale když ji jako malou unesli tak nechtěl zaplatit výkupné. Jinak je Carter jako všichni jeho kamarádi snob a nepokritě opovrhuje ostatními, kteří nejsou na stejné finanční úrovni jako o sám.
 
 
 

Francis Griffin

Je  70 letý otec Petera Griffina. Pracoval jako dělník, když ho poslali do důchodu při svém proslovu všechny prohlásil za hříšníky a hodil po ně hodinkami. Petera ho bylo líto a tak se zeptal svého šéfa jestli by ho nevzal. Šéf souhlasil a Francise jmenoval jako předáka, jelikož udělal všechnu práci za pět minut zatímco Peter za celou pracovní dobu. Francis je katolík a všude nosí svoji Bibli, dokonce Stewiemu z ní předčítal na dobrou noc. Na své okolí je krutý(hlavně proto že Bibli bere velmi vážně) a dokonce i ke svému synovy Peterovi.
 
 

Adam West

Adam je starosta Quahogu. Dá se říci že je ujetý nebo paranoidní. Myslí si že mu někdo krade vodu a tak neváhal a už investoval 150.000 dolarů daňových poplatníků. Nenávidí novináře a zvláště ty co se sním snaží udělat rozhovor. Je schopný udělat cokoliv, aby se rozhovoru vyhnul. Jediná Meg s ním udělala rozhovor, protože když byl Adam na WC zapomněl si vzít toaletní papír a Meg ho začala vydírat. Zřejmě je homosexuál, vyspal se s Lukem Perrym, ale také chodil s Brianovou holkou a Meg.
Zajímavost: Adama Westa dabuje Adam West.
 
Mayor Adam West
 
 

Horác

Horác je majitelem hospody Opilá Škeble, kam chodí Peter a jeho kamarádi. Jednou hospodu prodal a koupil si ji Angličan, což se Peterovi nelíbilo, protože tam jezdili samí Angličani. O Horácovi se toho moc neví, snad jenom když Peter oslepnul tak náhodou Horáce zachránil z hořící hospody.
 
 

 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.